Sun May 9, 2021   |   یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٨/٢۴ تعداد بازدیـد : ٩٣   بازگشت
 
 
 پایان آسفالت کوچه‌های خاکی، سرآغاز توسعه در کوی ولی عصر(عج)

 

 
 عسگریان: کوی ولی عصر(عج) برای پروژه‌های بزرگ‌تر مهیا می‌شود

یوسفی‌نوید: آسفالت 84 کوچه خاکی و فرسوده و مرتفع شدن اولویت اول شهرداری منطقه چهار

شهرداری منطقه چهار همدان در سال جاری موفق شد با آسفالت‌ریزی گسترده، مشکل شهروندان در 84 کوچه خاکی و فرسوده را برطرف سازد.
به گزارش هگمتانه، رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تقدیر از عملکرد شهرداری منطقه چهار در اجرای پروژه‌های مختلف شهری گفت: کوی ولی عصر(عج) سال‌هاست که با مشکل آسفالت مواجه است و کوچه‌های خاکی متعدد باعث بروز مشکلات مختلف شهری و اجتماعی برای شهروندان این منطقه شده بود که با برنامه‌ریزی و همت تلاشگران شهرداری موجب افزایش رضایت ساکنان شده است.
سیدمسعود عسگریان با اشاره به اینکه همیشه آسفالت از دغدغه‌های شهروندان بوده است، گفت: عزم جدی شهردار منطقه چهار در راستای برطرف کردن مشکلات عدیده و قدیمی آسفالت و کوچه‌های خاکی نشان از شروع پروژه‌های زیرساختی مهم و اثرگذار در این کوی است که به یاری خدا و با حمایت شورای اسلامی شهر همدان به نتایج خوب و رضایت‌بخشی منجر شده است.
عسگریان با اشاره به اینکه اغلب ساخت‌ و سازها در کوی ولی عصر(ع) خارج از ضوابط شهری است، افزود:‌ اگر ساکنان این منطقه خود را ملزم به دریافت پروانه ساختمان و پرداخت عوارض‌‌ سالیانه کنند، مطمئنا خدمات بیشتر و با کیفیت‌تری را از شهرداری دریافت می‌کنند.
وی گفت: همه تلاش شهرداری و شورای شهر بر این است که باری از دوش مردم بردارد و با کم کردن مشکلات و اجرای پروژه‌های تأثیرگذار، کیفیت زندگی شهری را برای شهروندان افزایش دهند و این وظیفه‌ای دوطرفه است که شهروندان هم باید شهرداری را یاری دهند.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: این شورا در حمایت از مناطق کم‌برخوردار، سال گذشته دریافت پروانه ساختمان را در قسمت‌هایی از شهر رایگان کرد و این نشان‌دهنده عزم این شورا بر یاری قشر آسیب‌پذیر است.
عسگریان همچنین از طرف همه اعضای شورای شهر، از تلاش‌های بی‌وقفه یوسفی‌نوید مدیر منطقه چهار و تمامی کارکنان شهرداری این منطقه به خاطر خدمت‌رسانی مطلوب به ویژه آسفالت معابر در کوی ولی عصر(عج) تقدیر و تشکر کرد.
مدیر منطقه چهار شهرداری همدان نیز گفت: با توجه به اینکه مسأله آسفالت یکی از اولویت‌های شهروندان است و مردم در برخی از مناطق شهر همدان سال‌هاست با این مشکل دست و پنجه نرم ‌می‌کنند، تصمیم بر آن شد که این معضل در همه محدوده منطقه چهار شهرداری همدان به طور کلی برطرف شود.
مجید یوسفی‌نوید گفت: تمامی کوچه‌های خاکی یا دارای آسفالت فرسوده در کوی ولی عصر(عج) در اولویت ترمیم و بهسازی قرار گرفت که پس از استعلام از شرکت‌های خدمات‌رسان، آسفالت‌ریزی 84 کوچه در آبان‌ماه سال جاری به اتمام رسید که منجر به حل مشکلات خانواده‌های زیادی شد.
یوسفی‌نوید تأکید کرد: آسفالت معابر، اولویت اول شهرداری منطقه چهار در سال جاری بود که در کنار آن مجموعه اقداماتی هم در کوی ولی عصر(عج) انجام شد که امید است با جلب اعتماد شهروندان این منطقه، موجب حمایت و همراهی بیش از پیش آنان در آینده باشیم.
یوسفی‌نوید با اشاره به پخش و تسطیح 7هزار و 500 تن آسفالت با هزینه 45 میلیارد ریال در کوی ولی عصر(عج)، گفت: آسفالت معابر گام اول توسعه این منطقه است و برای ادامه این راه، مسائلی همچون زیباسازی، مقاوم‌سازی و تثبیت واحدهای تجاری را در برنامه داریم که فقط با همراهی و قانون‌مداری شهروندان میسر خواهد بود.
مدیر منطقه چهار شهرداری همدان تأکید کرد: از شهروندان می‌خواهیم با تفکیک و ساخت‌وساز اصولی، آسایش و امنیت را برای خود و سایرین ایجاد کنند و در آینده درگیر مشکلات متعدد نشوند و شهرداری را در توسعه و زیباسازی این کوی یاری دهند تا چهره این قسمت از شهر به مرور زمان شکل بهتری پیدا کند.
یوسفی نوید، احداث پارک 11 هزار متری، تعریض و گشایش ورودی کوی با هدف سهولت در تردد، پیاده‌روسازی برای نخستین‌بار، لوله‌گذاری یک کیلومتر از جوی نهری وسط خیابان اصلی و خارج کردن کوی ولی عصر(عج) با اتصال به انتهای حصار شهید مطهری را از جمله اقدامات مؤثر شهرداری منطقه چهار عنوان کرد که امید است در توسعه و رونق این منطقه اثرگذار باشد.
کارشناس و ناظر آسفالت شهرداری منطقه چهار نیز با اشاره به اینکه در این کوی ساخت‌ و سازها اغلب به صورت غیراصولی و خارج از ضوابط شهرسازی است، گفت: خیلی از کوچه‌ها دارای شرایط مطلوب همچون زیرسازی و شیب استاندارد نبود که با تلاش گروه‌های فنی تا حد امکان این مشکل برطرف و کوچه‌ها آماده آسفالت‌ریزی شد.
رضا باقری با اشاره به وجود برخی کوچه‌های خاکی افزود: تعدادی از کوچه‌ها مشکل فاضلاب دارند که امید است با حل این موضوع از سوی شرکت آب و فاضلاب و پیگیری ساکنان، این معابر در فهرست آسفالت سال 1400 قرار بگیرد.
 
 
     
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۲۶۱,۴۲۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
معاونت شهرسازی و معماری
معاونت فنی و عمرانی
معاونت خدمات شهری
معاونت حمل و نقل و ترافیک
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شهرداری منطقه یک
شهرداری منطقه دو
شهرداری منطقه سه
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
خدمات و سرویس ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان