Sun April 18, 2021   |   یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
مجيد شاکري کرم
سرپرست شهرداري منطقه 4 همدان
فرایندهای جاری شهرداری
     مناقصه و مزایده
فروش دو قطعه زمین مسکونی
فروش 2 قطعه زمین مسکونی و تجاری
فروش یک قطعه زمین مسکونی ورودی شهرک فرهنگیان
فروش یک قطعه زمین مسکونی ورودی شهرک فرهنگیان
فروش 2 قطعه زمين مسکوني ورودي شهرک فرهنگيان
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/١٢/٠١ تعداد بازدیـد : ۴١   بازگشت
 
 
 


با هدف توسعه زیرساخت فرهنگی و اجتماعی در کوی کوثر


فرهنگسرای تخصصی کودک و خانواده نشاط بهره‌برداری شد

 

 

مدیر منطقه چهار شهرداری همدان گفت: با هدف توسعه زیرساخت فرهنگی، اجتماعی و بعد از چند سال وقفه در ساخت و تکمیل فرهنگسرای کوی کوثر، این پروژه در دهه فجر افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

یوسفی‌نوید گفت: یکی از اولویت‌های منطقه چهار در سال 99، برنامه‌ریزی برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بود که به موجب این مهم، تکمیل فرهنگسرای نشاط در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به تخصیص زمین و تامین منابع برای ساخت این پروژه، گفت: به مرور زمان و عدم بهره‌برداری، این ساختمان به سرمایه‌ای ساکن تبدیل شده بود و ضرورت داشت که با تکمیل سریع، مردم از ثمره این فرهنگسرا بهره‌مند شوند.

مدیر منطقه چهار شهرداری همدان تاکید کرد: این فرهنگسرا که از سال‌های قبل شروع شده بود، به دلیل عدم تخصیص اعتبار و منابع مالی به پیمانکار، نیمه‌تمام مانده بود و با تورم اقتصادی موجود در جامعه منابع مالی ویژه‌ای را برای تکمیل می‌طلبید که با پرداخت قسمت عمده‌ای از طلب پیمانکار، فرصتی برای تکمیل، مشخص و ادامه عملیات عمرانی آغاز شد.

یوسفی‌نوید گفت: این فرهنگسرا با 450 متر زیربنا و در سه طبقه با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ريال در سال جاری تکمیل و تجهیز شد و در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری رسید که امید است ساکنان این منطقه از ثمرات پارک و فرهنگسرای نشاط بهره‌ند شوند.

وی همچنین به موقعیت مکانی ساختمان قدیمی ناحیه سه شهرداری منطقه چهار اشاره کرد و افزود: این ساختمان در فضای سبز و در مسیر احداث پروژه 45 متری فرهنگیان قرار داشت که مجبور به تخریب ملک شدیم و نهایتا ناحیه سه را به طبقه دوم فرهنگسرای نشاط منتقل کردیم که همکاران این ناحیه بتوانند در محیطی مناسب به خدمت‌رسانی به شهروندان بپردازند.

مدیر منطقه چهار شهرداری همدان با اشاره به تکمیل این پروژه گفت: تعداد فرهنگسرا در منطقه چهار به 6 مورد افزایش یافت که امیدواریم در سال‌های آینده بتوانیم پروژه‌های فرهنگی، ورزشی و تفریحی بیشتری را برای شهروندان پیش‌بینی کنیم.

رئیس فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهردار همدان نیز با بیان اینکه شهرداری منطقه چهار در سال‌های 98 و 99 توانست با احداث چند فرهنگسرا، سرانه فرهنگی منطقه چهار را افزایش دهد گفت: تلاش و اهتمام همکاران در این مجموعه موجب شد که یک فرهنگسرای دیگر در کوی کوثر بهره‌برداری شود.

روح‌الله وجدی هویدا گفت: کوی کوثر از محله‌های پرجمعیت و باتراکم بالاست که احداث این فرهنگسرا موجب توانمند‌سازی شهروندان خواهد شد و اهالی کوی کوثر و نیز کوی اسلامشهر می‌توانند از خدمات این فرهنگسرا بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه این فرهنگسرا به نام نشاط نامگذاری شده است، گفت: پس از اخذ مجوز از شورای اسلامی شهر، بنا شد که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در طبقه اول این ساختمان به فعالیت‌های تخصصی در حوزه کودکان بپردازد و طبقه همکف نیز امور فرهنگی و اجتماعی به‌خصوص خانواده صورت گیرد و در طبقه دوم هم ناحیه سه شهرداری منطقه چهار امور مربوط به شهروندان را رسیدگی خواهد کرد.

وجدی‌هویدا ضمن تقدیر از فعالیت‌های عمرانی شهرداری منطقه چهار گفت: پروژه‌هایی از قبیل احداث ساختمان راهنمای گردشگری در ورودی بلوار ارتش، ساخت فرهنگسرا در کوی فرهنگیان و ولیعصر(عج) و همچنین احداث چند زمین ورزشی در شهرک ولیعصر، شهرک الوند کوی منوچهری و شهرک فرهنگیان، موجب فرهنگ‌سازی و توسعه ورزش در بین شهروندان شده و سرانه فرهنگی و ورزشی را در این منطقه بالا برده است.

رئیس فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهردار همدان گفت: با مدیریت جدید و نگاه خوبی که مدیر منطقه چهار شهرداری همدان داشته، زیرساخت‌های خوبی در حوزه فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و ورزشی در این منطقه ایجاد شده است.

وجدی‌هویدا با اشاره به اینکه شهرداری منطقه چهار همراه خوب و همیشگی سازمان فرهنگی، اجتماعی بوده است، گفت: امید است با همکاری متخصصان رشته کودک و خانواده، همیاران محله در کوی کوثر و مجموعه‌های فرهنگی و مذهبی که در مساجد فعالیت می‌کنند بتوانیم در این فرهنگسرا موجب حل مشکلات شهروندان و افزایش رضایت‌مندی آنان شویم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه چهار نیز گفت: یکی از نیازهای شهر، وجود دارد اماکن فرهنگی است که در کوی کوثر وجود یک فرهنگسرا و کتابخانه برای استفاده شهروندان ضروری بود.

ادیب‌‌مهر افزود: در سنوات قبل شهرداری منطقه چهار اقدام به احداث ساختمان فرهنگسرا کرد که امسال موفق به تکمیل این پروژه شد و در دهه فجر به بهره برداری رسید.

وی گفت: در کنار این فرهنگسرا پارکی به مساحت 3500 متر وجود دارد که بازسازی آن در دستورکار قرار گرفت و در نهایت با وسایل بازی و ورزشی تجهیز شد و مجموعه پارک و فرهنگسرا با کاربری فرهنگی، ورزشی و تفریحی تقدیم ساکنان کوی کوثر شد.

ادیب‌‌مهر تاکید کرد: عملکرد این فرهنگسرا می‌تواند بخشی از مشکلات شهروندان را برطرف کند و در کاهش آسیب خانواده‌ها و افزایش فرهنگ شهروندی موثر باشد همچنین وجود ناحیه 3 شهرداری منطقه چهار نیز در کوی کوثر اهمیت فراوانی خواهد داشت که می‌تواند به حل سریع‌تر مشکلات ساکنان منجر شود.

 
     
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣ کاربران آنلاین :
۲۵۸,۸۵۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
معاونت شهرسازی و معماری
معاونت فنی و عمرانی
معاونت خدمات شهری
معاونت حمل و نقل و ترافیک
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شهرداری منطقه یک
شهرداری منطقه دو
شهرداری منطقه سه
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
خدمات و سرویس ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان