Sun April 18, 2021   |   یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
مجيد شاکري کرم
سرپرست شهرداري منطقه 4 همدان
فرایندهای جاری شهرداری
     مناقصه و مزایده
فروش دو قطعه زمین مسکونی
فروش 2 قطعه زمین مسکونی و تجاری
فروش یک قطعه زمین مسکونی ورودی شهرک فرهنگیان
فروش یک قطعه زمین مسکونی ورودی شهرک فرهنگیان
فروش 2 قطعه زمين مسکوني ورودي شهرک فرهنگيان
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/١٢/١٠ تعداد بازدیـد : ۶۵   بازگشت
 
 
 بازگشایی 18 متری ابوذر با هدف سهولت تردد شهروندان و کاهش ترافیک

 

 

کامران گردان: تدابیر ارزنده شهرداری منطقه 4 در بازگشایی 18 متری ابوذر برای کاهش ترافیک معابر

یوسفی نوید: کاهش چشمگیر حضور معتادان، تخلیه نخاله، حوادث خودرویی و عبور مرور دائمی خودرو‌های سنگین

به همت شهرداری منطقه چهار همدان و با هدف بهبود و سهولت رفت و آمد شهروندان در حد فاصل بلوار جانبازان و ‌بلوار سید جمال‌الدین‌ اسد‌آبادی، راه دسترسی جدید برای حل مشکلات ترافیکی و تسریع در عبور و مرور احداث و بهره‌برداری شد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل‌ونقل، ترافیک و محیط‌‌زیست شورای اسلامی شهر همدان گفت: مدیریت منطقه 4 شهرداری همدان باتدبیر و بر اساس اجرای طرح تفصیلی شهر برای ایجاد راه دسترسی جدید 18 متری ابوذر اقدام کرده است.

کامران گردان در ادامه سخنانش با تقدیر از این اقدام‌ ارزنده که موجب مدیریت ترافیک معابر منتهی به این محدوده شهری همدان شده است، یاد‌آور شد: مدیریت و هدایت ترافیک شهری در شهر‌ها بر عهده شهرداری‌ها و پلیس‌راهور و در بیرون شهر بر عهده ادار‌ه کل حمل‌ونقل و راهداری و پلیس‌راه  ‌است.

وی افزود: بر این اساس در طرح تفصیلی شهر‌ها اقدام‌های قابل‌اجرا برای هدایت و مدیریت ترافیک شهری محول شده به شهرداری‌ها مشخص‌شده است که شهرداری همدان نیز در منطقه 4 باهدف ‌بازگشایی معابر و کاهش و روان‌سازی ترافیک، اقدام‌ مؤثر و قابل‌توجهی را در دستور کار داشته و به سرانجام رسانده است که نمونه آن اجرای طرح بازگشایی معبر 18 متری ابوذر در حدفاصل معبر پر‌تردد شهری بلوار سید جمال‌الدین اسد‌آبادی و جانبازان است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل‌ونقل، ترافیک و محیط‌‌زیست شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به این‌که این بازگشایی از خواسته‌های ساکنان این محدوده از شهر بوده و درباره اجرای آن بارها از شهرداری درخواست کرده‌اند، گفت: اجرای بازگشایی معبر 18 متری ابوذر در این محدوده، نقش موثری در پدافند غیر‌عامل و همچنین افزایش ارزش‌افزوده املاک منطقه دارد.

گردان با تأکید بر این‌که شورای شهر حامی اجرای اینچنین طرح‌ها در هر نقطه از شهر است، اظهار کرد: بر اساس نیاز‌های موجود برای سال آینده نیز در این حوزه برای منطقه 4 اعتبار‌ خوبی پیش‌بینی‌شده است که انتظار داریم در زمان مناسب این طرح‌ها اجرا‌ شوند.

وی گفت: بر اساس آمار موجود روزانه 30 دستگاه خودرو جدید به معابر شهری اضافه می‌شود و بر همین اساس باید مدیریت شهری با همکاری سایر نهاد‌ها 40 متر‌مربع فضا را برای تردد خودرو و یا پارک آن پیش‌بینی کند؛ که سالانه هزینه زیادی را بر شهرداری‌ها تحمیل خواهد کرد. اما با این‌ وجود شهرداری همدان برای تأمین آرامش و رفاه مردم مدیریت‌شده این امور را پیش‌برده است.

در ادامه مدیر منطقه چهار شهرداری همدان نیز از موارد مهم برای ایجاد تعامل شهروندان با مدیریت شهری را تامین‌ خواسته‌های مردم و ایجاد رضایت هر چه بیشتر در شهروندان بیان کرد و افزود: شهرداری همیشه برای این تعامل و همکاری متقابل احترام خاصی قائل بوده است و برای تحقق آن نیز ملاقات مردمی را دستور کار داشته است و در بازه‌های زمانی مختلف و با حضور در محلات از نیاز‌های مردم در گفت‌و‌گو‌های چهره به چهره و یا حضور آنان در مدیریت منطقه آگاه شده است.

مجید یوسفی نوید در ادامه اظهار کرد: با آگاهی از نیاز‌های ترافیکی در محدوده منطقه چهار، برنامه‌ریزی‌هایی را هم‌زمان با اجرای پروژه‌های منطقه‌ای و فرا‌منطقه‌ای در شهر همسو و هماهنگ کرده‌ایم که نمونه آن احداث راه‌ دسترسی ورودی شهرک فرهنگیان و 18 متری ابوذر بوده است.

 وی گفت: احداث این مسیر موجب شد تا آسیب‌های اجتماعی و شهری ایجادشده در 18 متری ابوذر همچون حضور معتادان، تخلیه نخاله، حوادث خودرویی و عبور مرور دائمی خودرو‌های سنگین از معابر در این محدوده به میزان قابل توجهی کاسته شد و با تکمیل و بهره‌برداری از آن بازخورد‌های بسیار خوبی از ساکنان محل دریافت کردیم و موجب رضایت شهروندان شد.

یوسفی‌نوید افزود: راه دسترسی جدید در 18 متری ابوذر منطبق با طرح تفصیلی شهر همدان و بر اساس خواسته مردم منطقه ساخته‌شده است و بخشی از زیر‌ساخت‌های شهر، برای کاهش تراکم تردد از معابر این محدوده و افزایش ایمنی مردم به هنگام وقوع حوادث ناخواسته و غیر‌مترقبه طبیعی مبتنی بر تحقق طرح پدافند غیرعامل است که با احداث این مسیر در حدفاصل 2 معبر عریض‌تر مانند سید جمال و جانبازان ارزش‌افزوده‌ای نیز برای املاک بایر و متروک در این محدوده ایجاد شد که نقش مؤثری در ساماندهی بافت شهری و ایجاد در‌آمد عمومی برای شهرداری را به همراه دارد.

مدیر فنی شهرداری منطقه چهار همدان نیز گفت: برای اجرای این راه دسترسی، ابتدا ساماندهی مسیر با حذف مشکلات موجود و بهبود آن را در دستور کار داشتیم که برای این کار در چند مرحله، زیر‌ساخت‌هایی مانند هدایت‌های آب‌های سطحی، ایجاد و یا اصلاح شدند و سپس جدول‌گذاری، زیرسازی و آسفالت‌ریزی را انجام دادیم.

سهراب‌ادیب مهر افزود: ایجاد راه دسترسی 18 متری ابوذر اهدافی مانند افزایش رضایت‌عمومی مردم را در بررسی بازخورد‌های چهره ‌به چهره و ایجاد فضای مناسب برای پدافند غیر‌عامل محقق کرده و ساماندهی بافت منطقه را موجب شده است که بر اساس آن رغبت روز‌افزونی برای مالکان زمین‌های بایر برای ساخت‌وساز ایجاد کرده است که ارزش‌افزوده بافت شهری و افزایش ارائه خدمات مدیریت شهری را به دلیل افزایش درآمد‌های عمومی موجب خواهد شد.

 

 
     
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢ کاربران آنلاین :
۲۵۸,۸۵۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
معاونت شهرسازی و معماری
معاونت فنی و عمرانی
معاونت خدمات شهری
معاونت حمل و نقل و ترافیک
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شهرداری منطقه یک
شهرداری منطقه دو
شهرداری منطقه سه
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
خدمات و سرویس ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان